Do wykonania instalacji używamy tylko sprawdzonych, produkowanych w Polsce rur klasy PN6, oznacza to, że wytrzymują one ciśnienie 6 atm, mają grubszą ściankę, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne związane ze skokami ciśnienia sieciowego lub podczas używania pomp.

 Naszą pracę rozpoczynamy od wizyty w ogrodzie klienta, gdzie ustalamy kluczowe informacje.

 Jesteśmy do dyspozycji także po realizacji zlecenia – klienci wybierając nasze usługi mogą w liczyć na bezpłatne konsultacje i pomoc w późniejszym okresie użytkowania systemu nawadniającego.

 Po wykonaniu usługi następuje programowanie sterownika oraz przeszkolenie klienta  w zakresie obsługi i podstawowych funkcji.

 

 Podpowiadamy też w jaki sposób samodzielnie użytkować system, np. zmienić harmonogram podlewania, uruchomić jednorazowo poszczególną sekcje, jak sprawdzić historię oraz wiele innych.. 

5. Uruchamiamy system.

4. Montujemy.

3. Kopiemy pod rury.

2. Projektujemy.

 Na wstępie uzgadniamy jaki obszar ma być podlewany czy będzie to sam trawnik czy może też dodatkowe rośliny, np. rabaty kwiatowe, warzywnik, szklarnie itp..

 

 Kolejnym krokiem jest określenie źródła wody. Większość decyduje się na wykorzystanie wody miejskiej, jednak jest też spora grupa klientów posiadających własne ujęcia wody, takie jak studnie, zbiorniki na deszczówkę i inne.

 

 Wybór źródła wody na etapie projektowania instalacji jest bardzo istotny - wpływa nie tylko na komfort użytkowania systemu ale przede wszystkim na koszty eksploatacji w późniejszym okresie. Zawsze przedstawiamy wszystkie możliwe rozwiązania omawiając szczegółowo ich plusy i minusy.

 Wszystkie złączki, których używamy do łączenia rur również wykazują zwiększoną odporność na wysokie ciśnienie (PN10).

 

 Jeśli wymaga tego instalacja wykonujemy przewierty przez fundamenty domu, ściany zbiorników itp. w celu połączenia źródła wody ze skrzynką zaworową.

 

 Przed zasypaniem wykopu zawsze wykonujemy próby szczelności całego układu.

 Dzięki temu, że wykop ma szerokość jedynie 15cm, po rozłożeniu rur i zasypaniu ziemia nie wykazuje tendencji do punktowego zapadania się w późniejszym okresie, jak ma to miejsce w przypadku kopania klasyczną minikoparką.

 Do kopania pod nawodnienia wykorzystujemy profesjonalną koparkę łańcuchową. Korzyści płynące z wykorzystania tej technologii, poza samą szybkością pracy to przede wszystkim niewielka ingerencja w grunt rodzimy.

 Nasze instalacje nawadniające wyposażamy w inteligentne sterowniki NETRO, które pracując w chmurze 

 

generują oszczędności w zużyciu wody nawet do 30%

 

(m.in poprzez pomijanie podlewania gdy w prognozie pogody przewidziane są opady deszczu).

 

 Ponadto system można obsługiwać przez dedykowaną, darmową Aplikację w j. polskim Netro APP, z dowolnego miejsca na świecie. Więcej informacji na temat naszych sterowników znajdziesz TUTAJ.

 Na podstawie otrzymanych informacji przygotujemy projekt, który na życzenie udostępniamy klientowi.

 

 Nasze instalacje wykonujemy na najlepszych, dostępnych na rynku podzespołach firm takich jak Hunter czy Rain Bird.

 

 Do nawadniania trawnika wykorzystujemy zraszacze rotacyjne typu Hunter MP Rotator, charakteryzujące się niezawodnością, zmniejszonym poborem wody, precyzją podlewania oraz przystępną ceną.

 

 Z reguły na jednej sekcji (przy przeciętnym ciśnieniu wody z sieci wodociągowej) montujemy od 6 do nawet 20 szt. zraszaczy tego typu.

 

 W zależności od kształtu trawnika montujemy min 6-7 szt. zraszaczy na każde 100mkw (przy skomplikowanych kształtach murawy nawet 10-12 szt.). Dzięki temu uzyskujemy bardzo dokładne pokrycie podlewanego obszaru a obiekty znajdujące się w bezpośredniej bliskości trawnika nie są narażone na kontakt z wodą.

1. Wizyta na obiekcie.

System automatycznego nawadniania ogrodu:

ustaw telefon w pionie,

by prawidłowo wyświetlić stronę

 Często na etapie ofertowania otrzymujemy pytania; w jaki sposób realizujemy nasze usługi.

 

 Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, postanowiliśmy przybliżyć jak przebiega realizacja poszczególnych etapów prac:

Przeczytaj również:

Jak wygląda 
budowa systemu automatycznego nawadniania 
w ogrodach naszych klientów

08 stycznia 2023
Imię i nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kliknij i zadzwoń do nas ►  

Czekamy na Twój telefon

 

+ 48 500 200 726

 

kontakt@greensmart.pl

 

33-150 Wola Rzędzińska 519D

NIP: 873-312-84-21,        

REGON: 385602686