ustaw telefon w pionie,

by prawidłowo wyświetlić stronę

Przeczytaj również:

Nowe modele w ofercie robotów koszących Ambrogio - sezon 2021

01 lutego 2021

  Pod względem dynamiki rozwoju, rynek sprzedaży robotów koszących w Polsce nie zwalnia tempa. Pomimo trwającej epidemii COVID-19, w roku 2020 sprzedaż ponownie wzrosła i choć daleko nam jeszcze do wyników osiąganych w krajach Europy zachodniej czy Skandynawii to jeśli trendy wzrostowe utrzymają się  na obecnym poziomie, jest szansa na dogonienie tych krajów w perspektywie najbliższych kilku lat.

 

  Mówi się, że w przypadku nowych technologii rok jest jak dekada w innych branżach, nie dziwi więc fakt, że producenci w takim tempie wypuszczają na rynek coraz to nowsze modele, prześcigając się pod względem osiągów oraz poziomu zaawansowania  funkcji.

 

właściwości robota koszącego model AMBROGIO TWENTY ELITE S+

 

  Firma ZCS, będąca producentem takich marek jak Ambrogio czy Tech Line (oraz kilku pomniejszych), również zaproponowała nowości na sezon 2021, dot. to, w przypadku Ambrogio modeli Twenty Elite-S oraz Ambrogio QUAD a w przypadku robotów spod szyldu Tech Line to Tech S X2 oraz NEXTTECH Q THE CROSSER. Seria Ambrogio od Tech Line zasadniczo różni się tylko kolorem, więc skupimy się na opisaniu nowego modelu TWENTY oraz QUAD.

 

robot koszący AMBROGIO TWENTY ELITE S+

 

to rozszerzona wersja dobrze znanego i cenionego robota serii Next Line – modelu Twenty. Kosiarka ta z założenia przeznaczona do obsługi mniejszych trawników, dzięki niewielkim rozmiarom świetnie radzi sobie w skomplikowanych ogrodach o wąskich, ciasnych i długich odcinkach do koszenia. Do tej pory występowała w wersji DELUXE oraz ELITE.

 

TWENTY DELUXE

 

to podstawowa wersja do obsługi trawników o max. Powierzchni 700mkw. Łączność z robotem odbywa się za pośrednictwem Aplikacji oraz przy wykorzystaniu technologii Bluetooth.

 

robot koszący TWENTY ELITE

 

 technicznie nie odbiega od modelu DELUXE, jednak dzięki zastosowaniu technologii ZCS Connect (m.in. mapowanie i inteligentne zapamiętywanie skoszonego już obszaru) pozwalała na obsługę trawnika o powierzchni nawet 1000mkw.

 

robot koszący TWENTY ELITE S+

 

oprócz wszystkich funkcjonalności starszego brata (TWENTY ELITE) został wyposażony w znacznie bardziej wydajną baterię o pojemności 5Ah co pozwala na wydłużenie pracy na jednym ładowaniu z 2h do 4h, przy wzroście wagi o jedyne 0,4kg. Sprawia to, że robot nadal jest bardzo mały i zwrotny (waży zaledwie 7,5kg) znacznie poprawiają się natomiast jego osiągi - potrafi efektywnie utrzymywać trawnik o powierzchni do 1300mkw.

 

  Zarówno wersja Ambrogio ELITE jak i ELITE S+, poza tym, że pozwala na pracę na większych powierzchniach, oferują również wszystkie zalety technologii ZCS Connect czyli poza możliwością połączenia się z robotem z dowolnego miejsca na świecie z pozycji smartfona, opcją GeoFence (wirtualne wyznaczanie obszaru pracy, po opuszczeniu którego urządzenie wysyła nam na telefon stosowny alert) czy opcją lokalizacji urządzenia w czasie rzeczywistym, moduł ZCS Connect pozwala nam również wyznaczyć robotowi obszar który będzie pomijany podczas pracy (jest to bardzo przydatna funkcja, gdy np. chcemy by robot nie pojawiał się w danej części ogrodu – wystarczy wtedy po prostu zaznaczyć w aplikacji obszar, do którego robot nie może wjechać i dzięki temu będzie pracował z pominięciem tego konkretnego fragmentu trawnika).

 

Ceny poszczególnych modeli TWENTY na rok 2021 przedstawiają się następująco:

 

AMBROGIO TWENTY DELUXE (analogiczny model Tech Line  TECH D X2)

4 979,- zł

 

AMBROGIO TWENTY ELITE (analogiczny model Tech Line  TECH L X2)

6 499,- zł

 

AMBROGIO TWENTY ELITE S+ (analogiczny model Tech Line  TECH S X2)

7 599,- zł

 

 

AMBROGIO QUAD (analogiczny model Tech Line NEXTECH Q THE CROSSER)

 

Kolejną opisywaną nowością jest Ambrogio QUAD, który jest robotem o zupełnie nowej konstrukcji, przełomowym zarówno jeśli chodzi o sposób poruszania się po trawniku jak też w zakresie prezentowanych osiągów. Podstawową innowacyjnością tego modelu jest fakt, że posiada on napęd na każde z czterech kół, co sprawia, że w połączeniu z nisko zawieszonym środkiem ciężkości, potrafi „wspinać” się na zbocza o maksymalnym pochyleniu 75% - tzn. że górka może mieć wznios na poziomie 75cm na odcinku 1m! Robot ustawia się wtedy pod kątem 45st. do kierunku zbocza i w ten sposób pokonuje tego typu wzniesienia. Ze względu na ten innowacyjny sposób poruszania, robot Ambrogio Quad jako jedyny na rynku radzi sobie z obsługą tego typu nachyleń pozostawiając konkurencyjne urządzenia daleko w tyle.

 

  Roboty wyposażony został w podwójną baterię o pojemności 5,0 Ah każda (łącznie 10Ah), co sprawia, że możliwa jest nieprzerwana praca do 2.30h na jednym cyklu ładowania. Przy zastosowaniu noża z wysokogatunkowej stali nierdzewnej o szer. 29cm, model ten może pracować na trawniku o łącznej powierzchni do 3500mkw (35ar.)

 

  Ponadto roboty QUAD, naszpikowane są elektroniką oraz czujnikami – nowością jest zastosowanie radaru do wykrywania przeszkód i bezkontaktowego ich omijania, jeśli robot napotka przeszkodę, która nie była otoczona przewodem obwodowym, przy bezpośrednim zbliżeniu wycofa się i pojedzie w innym kierunku – jest to szczególnie istotne w przypadku przedmiotów, które niespodziewanie mogą znaleźć się na trawniku (np. leżak, piłka, pozostawione przez dzieci zabawki itp..). W modelu tym można również automatycznie regulować wysokość noża (w większości robotów wysokość noża ustawia się ręcznie, specjalnie przeznaczonym do tego kluczem).

Cena modelu QUAD na sezon 2021:

 

AMBROGIO QUAD (Tech Line NEXTECH Q THE CROSSER)

18 899,- zł

 

 Tempo rozwoju rynku IoT wymusza na branży ciągłą pracę nad dopracowaniem technologii stosowanych w automatycznych kosiarkach i śrubowanie możliwości tych inteligentnych urządzeń. Możemy się więc spodziewać, że w najbliższym czasie, wraz z rozwojem technologii Internetu Rzeczy, będziemy świadkami prawdziwej rewolucji na rynku robotów koszących.

Imię i nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kliknij i zadzwoń do nas ►  

Czekamy na Twój telefon

 

+ 48 500 200 726

 

kontakt@greensmart.pl

 

33-150 Wola Rzędzińska 519D

NIP: 873-312-84-21,        

REGON: 385602686