ustaw telefon w pionie,

by prawidłowo wyświetlić stronę

Przeczytaj również:

Dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę oraz instalacji nawadniania ogrodu

13 sierpnia 2020

Z dniem 01.07.2020 został uruchomiony program priorytetowy "Moja Woda" w ramach którego, można otrzymać dofinansowanie do budowy przydomowej instalacji do gromadzenia wody deszczowej.Ustawodawca pod pojęciem zbiornika wody deszczowej przewiduje nie tylko zamknięte zbiorniki naziemne lub podziemne ale także wszelkiego rodzaju sadzawki, stawy czy oczka wodne, w których można gromadzić wodę opadową

 

Ponadto z dotacji można sfinansować budowę instalacji nawadniającej w przydomowym ogrodzie, a więc wszelkiego rodzaju systemy automatycznego podlewania, w skład których mogą wejść pompy zasilające, sterowniki, zraszacze wynurzalne, linie kroplujące oraz wszelkie inne elementy służące do dystrybucji i wykorzystania zmagazynowanej wody deszczowej.

 

Najbardziej popularnym sposobem gromadzenia deszczówki jest wykorzystanie zbiorników naziemnych lub podziemnych, najtańsze z nich będą te wykonane z betonu, na kształt klasycznego zbiornika na ścieki potocznie określane jako szambo. Wkopywane w ziemie modele o pojemności 10m3 można zakupić już za ok 3000,- zł. W wypadku zbiorników wykonanych z tworzywa sztucznego kwoty są już wyższe, i choć trwałość jest podobna, to koszt zakupu może być nawet 3-4 krotnie większy. Istotną różnicą jest również waga, o ile zbiornik o pojemności 5m3 wykonany z tworzywa waży ok 150kg to już jego odpowiednik wykonany z betonu może ważyć nawet 3-4t. W efekcie może pojawić się problem z ulokowaniem zbiornika w miejscu docelowym, zwłaszcza w przypadku posesji już zagospodarowanych wjazd ciężkim sprzętem i posadowienie często stanowi barierę nie do przeskoczenia i zakup zbiornika z tworzywa może okazać się jedynym wyjściem.

 

Program "Moja Woda" jest realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zakłada finansowanie do 80% kosztów poniesionych w trakcie realizacji inwestycji, jednak nie więcej niż 5000,- zł. Oczywiście inwestor może wydać na realizację projektu dowolną kwotę, jednak jeśli wartość ta przekroczy 6250,- zł to kwota dofinansowanie pozostanie stała i wyniesie maksymalnie 5000,- zł. Można również ubiegać się o dofinansowanie inwestycji, której koszt będzie niższy, jednak należy pamiętać, że zwrot może dotyczyć max. 80%, to znaczy, że musimy pokryć minimum 20% kosztów inwestycji z własnej kieszeni. Poniżej przykład:

 

koszt inwestycji 10 000,- zwrot z programu "Moja woda" 5000,- (wartość dofinansowania 50%)

koszt inwestycji 6 250,- zwrot z programu "Moja woda" 5000,- (wartość dofinansowania 80%)

koszt inwestycji 3000,- zwrot z programu "Moja woda" 2400,- (wartość dofinansowania 80%)

 

czas trwania programu przewidziany jest do 31.05.2024, jednak obecnie zainteresowanie jest tak duże, że znaczna część środków przeznaczonych na dofinansowanie została już zadysponowana. Przypominamy, że kwota przeznaczona na Program to 100 000 000,- zł na całą polskę, co w przeliczeniu daje możliwość skorzystania jedynie dla 20 000 gospodarstw. Po wyczerpaniu środków program zostanie zakończony.

 

Firma Green Smart świadczy usługi w zakresie budowy instalacji do gromadzenia wody deszczowej a także instalacji nawadniających, służymy fachowym doradztwem a także pomocą w wypełnianiu wniosku o dofinansowanie, zapraszamy do kontaktu.

Imię i nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kliknij i zadzwoń do nas ►  

Czekamy na Twój telefon

 

+ 48 500 200 726

 

kontakt@greensmart.pl

 

33-150 Wola Rzędzińska 519D

NIP: 873-312-84-21,        

REGON: 385602686